Make your own free website on Tripod.com
Pipolarım genellikle Şahin marka. Son yıllarda aldığım Savinelli ve Stanwell pipolarının ise yeri apayrı. Bu pipolarımın resimlerini teknik zorluklar nedeniyle şu anda veremiyorum, ama en kısa sürede onlarda burada yer alacak. 
 
Ne malı olduğunu bilmediğim, üzerinde gül kökü olduğu yazan yurt dışı kaynaklı pipom. Yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Temiz kaldığı sürece içimi hoş bir pipo. Bu kural tüm pipolar için geçerli.

Bu pipom iki ayrı pipo birleşimidir. Temel Reis modeli olarak bilinen ağaç kısmı gül kökünden, Şahin marka. Sap kısmı ise en çok sevdiğim pipolarımdan birine aitti. Birinin sap kısmı, birinin gövdesi kırılınca ikisini birleştirdim. Böyle bişey oldu. çok severek kullanıyorum.
1993 yılından beri kullanıyorum. önceleri çok sevmemiştim. ıçtikçe ve yeterince iyi temizleyince sadık bir pipo oldu. ıçimi hoş. ıçinde çok kalıntı bıraktığı zamanlar oluyor. Sakin sakin içtiğiniz sürece sorun yok.
İşe girdikten sonra aldığım pipolardan birisi. Yaralı bir pipo. Tütün haznesi büyük. Şekli ise çok hoşuma gidiyor. Ayda yılda bir kez içebiliyorum. Sürekli temiz tutuyorum. Şahin süper yıldız. Ya içimi gerçekten çok hoş bir pipo. Her eve lazım. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık keyifli bir içim sağlayabiliyor. Şu anda buna cesaret edemiyorum.
 İşte 1994 yılında alınmış bir pipo. İlk aldığımda, taban kısmında biraz fazladan yanık meydana geldi. İtalya'dan getirttiğim süzgeç taban hava filtreleri ile kullanıyorum. Vefalı bir pipo. Temiz olursa tadına doyum olmuyor.

 Son yıllarda aldığım bir pipo. 1998 yılı içinde iki pipo aldım. birisini kaybettim. elimde kalan bu. Yukardakine benziyor ama biraz büyüğü. Bu sefer önlem aldım, dibini yakmadım.

:))

Hey haaat. Ya bu ne vefakar bi pipodur böyle. Yıllarca bizi taşıdı hala da taşır. Sapı kırıldı, sap uydurdum. Geniş iç hacimli, kolay içimli bir pipo. Herkese değil belki ama bana lazım..

 

 
pipo temizlik kitleri   Nasil pipo ......?