Make your own free website on Tripod.com

Önce pipo içmek için gerekli olanları bir sıralayalım isterseniz.

Pipo

Kendinizi rahat hissedebileceğiniz küçük bir pipo ile başlayabilirsiniz. Bu konuda Şahin pipolarının çok güzel seçenekleri var. Önerim Şahin beyaz yıldız veya kırmızı yıldızla başlamanız. Şekilleri çok hoş pipolar var. Ankara'da Amerikan Pasajı'nda veya Beğendik'te yeterince seçenek sunuluyor. Amerikan pasajında daha fazla seçenek bulabilirsiniz. Yoook ben kredi kartı ile ödemek istiyorum falan diyorsanız, pipo satan diğer mağazalardan biraz fazla ödeyerek elde edebilirsiniz. Unutmayyn Amarikan pasajında pazarlık etmek de mümkün.

Yeni yeni piyasalarda gördüğüm mısır pipolar var. Oldukça ucuz..Kasım 1999 fiyatları ile 5.000.000 TL.(USD10) civarında. Üzerine de bir pazarlık düşünün tabii ki. Hiç denemedim ama güzel görünüyor. Bi deneyin ve deneyimlerinizi bana bildirin isterseniz. Belki ben de alırım..

Şahin pipoları, diğer kaliteli pipolar gibi yabani gül kökünden özenle üretiliyor. Aman alırken üzerinde minimum hasarlı olanı seçin. Açık renk olanları tercih edilenleri tabii ki. Metal filtreli olanları ile başlayın. Hem kullanımı hem temizliği kolaydır. Özel karbon filtreli veya bambu filtreli olanları biraz daha içmeyi öğrenince alırsınız.

Eğimli pipoların içimi daha kolaydyr. Bunları öneririrm. Ayrıca ince pipoların içimi kalınlardan daha iyi. Tabii seçim sizin.

Tütün

Kullandığım tütünler hakkındaki görüşlerimi tütün hakkında bölümüne koydum. Ben tütünlerimi Amerikan pasajından alıyorum. Her zaman bulunabilen Borkum Riff, Captain Black, Amphora gibi markalardan birisini alabilirsiniz. Aromatik tütünle başlamalısınız. Ben şahsen oriental tütünden çok hoşlanmıyorum. Bu nedenle de Türk pipo tütünü kullanmıyorum. Ama kullanılmaz diye de birşey demiyorum.

Pipo Maşası.

Pipo ve tütünle birlikte alınması gerekli bir alet. Pipo içicisinin ayrılmaz bir parçası. İçim sırasında ve ayrıca temizlikte kullanılır. Yaklaşık USD 3 civarında. Değişik modelleri var.

Çakmak veya kibrit

Çok güzel pipo çakmakları var ama ayrıca masraf yapmanıza gerek yok. Kibrit de gayet güzel iş görüyor.

Veeee... Pipo İçimi

Kural bir "PİPO İÇMEK BİR ZEVKTiR...SAKIN BUNU UNUTMAYIN"

Zevk alacağınız bir işi tadına vararak yapın. Aceleniz yok. Sakin bir ortamda ve sakin sakin piponuzu içmelisiniz.